معیار زیبایی اینه !

مطلب زیر در جواب سوالیه که یه نفر در سایت Quora پرسیده. سوال اینه: «چرا فمنیست‌ها درباره‌ی عکس‌های فتوشاپ شده مدل‌ها و زن‌ها در مجله‌ها شکایت می‌کنن!؟ در حالی که فتوشاپ نشده اون‌ها خیلی زشته؟»
خلاصه ای از جواب داده شده رو اوردم. بحث اصلی برمی‌گرده به تسلط رسانه‌ها روی افکار و عقاید ما! که چه جوری رسانه‌ها دارن تعاریف خوب و بد، زشت و زیبا رو عوض می‌کنن. بحث فتوشاپ در رسانه ها هم یک نمونه از این ماجراست 🙂
« … من یک فمنیستم. تقریبا از ۱۳ سالگی عکس‌هام رو با فتوشاپ دستکاری (روتوش) می‌کردم. Continue reading معیار زیبایی اینه !

توهم تکرار

اول می‌خواستم عنوان این پست را بذارم: «ما در قفس باور‌های خودمون زندگی می‌کنیم» ! اما خب از اونجایی که گیر خاصی روی انتخاب عنوان‌های هات و خاص دارم به ذهنم رسید شاید با یه بار خوندن این عنوان کسی نفهمه قراره چی گفته بشه.

چندگاهیست که در گیر و بند «اختیار» یا «توهم اختیار» هستم. اینکه من اختیار دارم ( سوال رو بهتر بپرسم: آیا واقعا «من» روی اطرافم تاثیر میذارم یا برعکس؟ ) سوال بزرگی شده برام و هر از گاهی از آدم‌هایی که سرشون به اون تنشون بیارزه، می‌پرسم. تو همین مایه‌ها سرچ می‌کردم که به مطلب جالبی رسیدم که جالب بود (عجب جمله‌ای !!!)  نیمچه ترجمه‌ای با تلخیص!! و تصرف ازش میذارم، ارزش خوندن داره 🙂

Continue reading توهم تکرار