اینستاگرام داف پرور

 اینساتگرام ( instagram.com ) کجاست؟
می‌پرسم “کجاست” چون واقعا یه “جا” به حساب میاد!! یه جایی که دو جنسیت داره: یا همه از بیخ! “در و داف” به حساب میان یا از بن، هوادار ( بخوانید فالور _ follower ) هستن.

 چند هفته‌ای که به پیشنهاد یکی دو نفر فالوور اینستاگرام شدم! در کل دل خوشی از این شبکه‌های مثلا اجتماعی ندارم! ولی گفتم اینستاگرام امتحان نکرده دار فانی رو وداع نگیم! همون چند روز اول منو جذب کرد لامصب…

Continue reading اینستاگرام داف پرور

ویکی‌پدیا، یک آرمان شهر!

  «اصل مهم، قانون و معیارهای اجتماعی و احترام متقابل است. اما تا حد و مرز مشخص: اگر کسی در ایجاد مزاحمت فراتر از گلیم خویش پای نهد، باید او را طرد کرد. ایجاد چنین تجمعی با تلاشی مداوم میسر است.»
جیمی ولز – بنیان گذار دانشنامه‌ی آزاد ویکی‌پدیا

 آرمان شهر بهترین کلمات ممکن برای توصیفش نیست، اما کاملا منظور رو می‌رسونه.
ویکی‌پدیا شاید بهترین دستاورد ما باشه. یکی از بهترین‌های این چند دهه.  ویکی رو در مقابل سایت‌هایی ببینید که برچسب “شبکه‌ی اجتماعی” خوردن! شبکه‌هایی که من “اجتماعی” توش ندیدم!
جایی رو تصور کنید، چند صد آدم، کنار هم، دور مقرارتی که خودشون درست کردن حلقه زدند! هیچ قانونی جلوی کسی رو نمی‌گیره و کسی هم حکم حکومتی نداره !!!!

Continue reading ویکی‌پدیا، یک آرمان شهر!

چرا میگن!! فیسبوک بده؟

چند وقت پیش دوستم کار خوبی رو شروع کرد که من هم تشویق شدم کارشو ادامه بدم. ( تا الان که شروع هم نکردم چه برسه به ادامه :دی)، ترجمه ی صفحه ی Criticism of Facebook ، انتقاد از فیسبوک یا نقد فیسبوک.صفحه ی اصلیش که به شدت تو پره! با ۳۱۶ منبع !!!
اینکه از فیسبوک استفاده کنیم یا نکنیم به نظر خودم شخصیه. اما چیزی که واسم مهمه و فکر می‌کنم واسه بقیه هم ‘باید’ مهم باشه، اینه که حداقل بفهمیم از چی استفاده می‌کنیم. با چی سر و کار داریم! چرا چیز به این گندگی!!! اصلاً وجود داره. Continue reading چرا میگن!! فیسبوک بده؟